S knihami na ceste k inklúzii

Milý učiteľ,

aj tebe prišla do cesty integrácia a nevieš čo s ňou? Atmosféra v triede, odlišné vyučovanie, hodnotenie, výroba materiálov a pomôcok … Máš pocit, že keď nepodáš výpoveď, tak sa aspoň zblázniš? Neboj sa, nie si na to sám. Siahni spoločne s tvojou triedou na tieto knihy. Naučia Vás pozerať sa na svet trochu inak.

 

Soňa G. Lutherová: Môžu superhrdinovia nosiť okuliare?

V knihe Môžu superhrdinovia nosiť okuliare? nájdete neobyčajne obyčajné príbehy malého Miška, jeho rodiny a kamarátov. Miško je veľmi zvedavý, a preto stále objavuje rozmanitosť sveta okolo seba. Počas jedného roka zažije množstvo nečakaných stretnutí a ocitne sa v rôznych – úplne nových situáciách. Zoznámi sa s ľuďmi, akých dovtedy nestretol a známych ľudí uvidí v úplne inom svetle ako ich poznal. Postupne zisťuje, že svet v ktorom žije je rôznorodý a krásny. Zistí, že každý človek je iní a zároveň výnimočný. Niektorí sa na seba podobajú viac, či menej, a niektorí vôbec. Uvedomí si, že nie je dôležité, aby sme boli všetci rovnakí, ale aby sme sa všetci správali k sebe s rovnakým rešpektom a uznaním.

Knihu kúpite TU

Henrik Hovland, Torril Kove: Johannes Jensen má pocit, že je iný

Krokodíl Johannes Jensen má neustále pocit, že je iný. Začne teda hľadať dôvod prečo. Že by to bolo jeho chvostom? Alebo je to tým, že nosí mašľu? Žiaden z jeho pokusov zaradiť sa do spoločnosti nie je úspešný – až kým mu nečakaný sled udalostí neukáže, že je s ním všetko v najlepšom poriadku. Je taký ako má byť.

Tento očarujúci príbeh ukazuje deťom aj dospelým, že nie je hanba vytŕčať z davu. Trebárs aj o jednu krokodíliu hlavu.

Knihu kúpite TU

David McKee: Elmer

Elmer nevyzerá ako každý iný sivý slon. Jeho telo priam hýri farbami, a tak nečudo, že sa mu ostatné slony posmievajú. Elmera to veľmi trápi, a tak sa pokúsi premeniť na bežného sivého slona. Túži po tom, aby bol obyčajný, pretože sa domnieva, že potom sa mu ostatné slony prestanú posmievať. A ako to dopadne? Prečítajte si spolu s vašimi deťmi príbeh, ktorý bol preložený do viac ako 50-tich jazykov, v ktorom autor vyzdvihuje, aké je dôležité zostať sám sebou a mať sa rád aj s odlišnosťami.

 

Knihu kúpite TU

Kamila Kopsová, Peter Kops: Tiger robí uáá uáá…

Máte v triede dieťa s ADHD? Prepadol Vás pocit, že mu nerozumiete a tiež, že ono asi nerozumie vám? Domnievate sa, že azda hovoríte každý z vás inou rečou, a preto si nerozumiete? Myslíte si, že tomuto dieťaťu by pomohlo, keby ho rodičia dali do laty? Alebo máte kopec iných nezodpovedaných otázok o Vašom žiakovi? V takomto prípade siahnite po knihe Tiger robí uáá uáá …

V knihe tejto knihe sa prostredníctvom príbehu dostanete na planétu v ktorej žije dieťa s ADHD. Budete mať možnosť lepšie spoznať jeho planétu, a tak začať so svojim žiakom lepšie komunikovať, až sa postupne prestanete pýtať „Prečo?“. V triede sa Vám zaručene zlepší atmosféra a budete oveľa spokojnejší – menej kriku, plaču a viac radosti.

Knihu kúpite TU

Add your thoughts

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *